Díky čemu stojí sérum na řasy za naše peníze – balení?

Jak často se Vám stalo, že jste si koupili kosmetický produkt jen proto, že měl krásné balení? Vsadím se, že nejen jednou. Koupili byste si sérum na řasy jen proto, že má hezké balení?

Situace zde je však jiná.

Pokud si vybíráme pudřenku nebo rtěnku, balení může být jeden z faktorů, na základě kterého se rozhodujeme. Ovšem jakmile jde o jakoukoli oční kosmetiku, jsme hned obezřetnější. Kůže kolem očí je velmi citlivá a nechceme přece riskovat, že se něco stane.
Jakmile si vybíráme sérum na řasy, máme tendenci jít po elegantních stylových baleních. Chceme, aby byl produkt dobře zabalen a nikdo se do něj jen tak nedostal. Nejhorší věc je, když si koupíte oční stíny v drogerii a doma zjistíte, že se v nich už někdo patlal.
Navíc, balení v kýčovité barvě z levného plastiku nás navádí k nedůvěře vůči produktu. Automaticky se vyhýbáme těmto balením a saháme po neutrálních klasických barvách. Výrobci sér to ví a snaží se co nejlépe vyhovět požadavkům. Většina sér se tedy nachází v elegantních lahvičkách a krabičkách, které nejsou „ani moc, ani málo“.
Opravdu ovlivňuje vzhled balení naše preference? Do jisté míry ano. Každopádně až tak velkou roli by to při vybírání produktu na péči okolí očí nemělo hrát.