Jsou séra na oči bezpečná?

Jakmile se rozhodneme koupit sérum na řasy, je nutné ověřit si bezpečnost produktu. Chceme, aby produkt fungoval tak, jak slíbil, ale chceme také, aby byl jemný k naší pokožce a očím.

Beautiful-Girl-Eyes-Makeup-Wallpapers
Aplikace

Většina sér má malý špičatý kartáček, kterým se sérum aplikuje na oční linku. Konzistence je tekutá nebo gelová a neměla by se dostat do oka. Séra jsou jen pro externí užití, tedy buďte při aplikaci opatrní. Pokud se sérum dostane do oka, může ho podráždit, způsobit zarudnutí nebo pálení. V takovém případě vypláchněte oči teplou vodou. Pokud podráždění přetrvává, kontaktujte svého doktora. Druhý aplikátor je podobný kartáčku z řasenky. Tato séra jsou bezpečnější, ale méně efektivní. Kartáček by měl pokrýt řasy vrstvou séra, bez toho, aby řasy slepil nebo zanechal stopy. Nehledě na aplikátor, každé sérum může být použito i na obočí.

Uložení

Sérum na řasy vždy pevně uzavřete tak, aby se dovnitř nedostal vzduch. Nepoužívejte sérum, pokud máte zanícené oko, mohli byste dostat bakterie do séra a přenést si je na druhé oko. Uschovávejte na suchém, chladném místě pryč od dětí.

Kdo nemůže sérum na řasy používat?

Většina produktů nemá žádné vedlejší účinky a můžou je používat i muži i ženy. Produkt by neměli používat těhotné či kojící ženy a ti, kteří právě prochází chemo nebo radioterapií. Pokud si nejste jisti, zda nevyvolá produkt na Vaší kůži alergickou reakci, zkuste ho nejdřív aplikovat na zápěstí. Pokud se objeví podráždění, produkt nepoužívejte, na jemné pokožce kolem očí by reakce byla horší.